10. 4. 2014 - Návštěva Muzea Kroměřížska
10. 4. 2014 - Návštěva Muzea Kroměřížska
Ve čtvrtek 10. dubna se žáci naší základní školy spolu s předškoláky z mateřské školy jeli poučit na velmi pěknou výstavu „Ve městě to žije“ do Muzea Kroměřížska.
Čekali nás vycpaní ptáci, hlodavci a drobní živočichové, kteří ve městech a jejich nejbližším okolí žijí. Pomocí hry žáci i děti vyhledávali a poznávali jednotlivá zvířata. Kterým dětem se podařilo najít a umístit obrázky nejdříve na správné místo, dostaly sladkou odměnu. Vydrželi bychom zde ještě déle, ale už nás přišla vystřídat skupina dětí z jiné školy.
Některé děti si přály vidět i jiné výstavní sály. Takže když nebudete mít náplň pro činnost s dětmi, doporučujeme další zajímavé expozice jako tip pro nedělní výlet s rodiči.
Zde je malá ukázka z toho, co si děti zapamatovaly:
- „Dozvěděla jsem se, že když uvidím u řeky kousky kůry a dřeva, znamená to, že okolo žije bobr. A také že nemáme krmit holuby, aby se nepřemnožili. “ Viktorie Jagošová.
- „Už vím, že budky nemáme stavět blízko křoví, protože by v něm mohla být schovaná kočka, která by ublížila ptáčkům.“ Marie Hrabalová.
- „Viděli jsme vypreparované živočichy. Nejvíce se mi líbila lasička a mýval.“ Karolína Kučerová.
Text E. Čechová a kolektiv
Foto Eva Čechová