III. 2015 - Hody, hody doprovody…
III. 2015 - Hody, hody doprovody…
Více než týden před Velikonocemi se děti velmi pilně na tento svátek připravovaly. Při seznamování s přírodou si předem zasely do květináčků obilí. Pozorovaly každý den, jak obilí klíčí a roste. Jeden den si pekly perníková vajíčka, druhý den je zdobily. Nabarvily si kraslice a do vzrostlého obilí je třetí den umístily na ozdobu. Další dny si vyráběly různé ozdoby: květinové zahrádky, ovečky, aby si procvičily svou zručnost při práci s papírem, nůžkami a lepidlem.
Až na jarní procházce uvidíte někde za okny byť na první pohled trochu neumělou velikonoční výzdobu, určitě to bude výsledek pilné práce našich dětí z mateřské školy.
Učitelky MŠ Pravčice