2. 11.2018 - Lampionový průvod s vysazením Stromu republiky
2. 11.2018 - Lampionový průvod s vysazením Stromu republiky
Dne 2.listopadu 2018 proběhl 13. ročník již tradičního lampiónového průvodu ulicemi naší malebné obce.
U kostela sv. Floriána, kde na 17:30 hod. byl sraz dětí, rodičů a přátel každé legrace, si úvodní řeč vzal „smrťák“ a všechny mile přivítal na této události.
V průvodu samotném se to hemžilo maskami a lampióny a za bujarého veselí náš průvod došel k místní hasičské zbrojnici, kde za účasti pana starosty Jaroslava Šaška a Antonína Mrhálka byla ke 100 letům vzniku samostatného Československa vysazena památná lípa. Po děkovné řeči pana starosty a vysazení stromu i naše nejmenší děti přiložily ruce k dílu a společnými silami jsme pomohli lípu zaházet hlínou. Po zalití lípy se náš barevný a svítící průvod vydal ke hřbitovu, kde na místě samotném mohli dospěláci v tento dušičkový den vzpomenout na svoje blízké.
A aby děti nezlobily, tak na ně byla u hřbitova nachystána krásná čarodějnice, která uspořádala pro děti soutěž o hodnotné ceny. A že jich bylo!
Po tomto zastavení se průvod opět vydal do ulic a už se blížil do místa našeho cíle. Tím, jako již po několikáté, bylo fotbalové hřiště a místní hospůdka. Pro děti bylo připraveno občerstvení, za čarodějnické penízky si mohly koupit "krvavý prst v rohlíku" a dostávaly i balíčky s pamlsky a perníčky.
Opět byly odbornou porotou vybrány tři nejlepší masky a tři nejlepší lampióny a tito měli ještě extra ceny navíc… Je úžasné, že i rodiče měli masky, doplňky a děti podpořili.
Na závěr nám dovolte poděkovat všem, kteří se na naší „lampiónové akci“ podíleli, poděkovat i jejich rodinám za to, že je vůbec pustily a někteří byli i užiteční, dále všem sponzorům, bez kterých by nebylo co dětem nacpat do rohlíků a rodičům do udírny, dále i všem cenzorům, kteří právě teď kontrolují naši práci, nezapomínejme ani na rodiče všech dětí, na rodiče jejich rodičů. Poděkování patří i praotci Čechovi, že se na Řípu rozhlédl a usadil se na tomto území. Možná si chtěl jenom na chvilku odpočinout a lidi to jen blbě pochopili …